Ciąża i PoródMamaNa czasie

Baby shower – czym jest, kto je organizuje i jak należy się do tego przygotować?

Talerzyk ciasteczek

Baby shower to impreza organizowana przez kobiety dla kobiet, a konkretnie dla przyszłej matki, która wkrótce ma urodzić dziecko. To bardzo popularne przyjęcie organizowane za granicą, ale i w Polsce coraz częściej spotykane. Co warto wiedzieć o baby shower? Czy warto jest je organizować?

Na czym polega baby shower?

Baby shower to nic innego jak przyjęcie organizowane przyszłym matkom, a przyszło do nas aż zza oceanu, a konkretnie ze Stanów Zjednoczonych, gdzie istnieje moda na takie imprezy. Ten zwyczaj zawędrował do nas poprzez filmy, bajki czy relacje znanych gwiazd, które w ten sposób chwaliły się swoim stanem błogosławionym i oczekiwaniem na potomka. Organizują go zazwyczaj kobiety – znajome przyszłej matki, a głównym celem takiej imprezy jest obdarowanie ciężarnej prezentami związanymi z jej przyszłą rolą matki. Oprócz tego ważnym elementem jest jedzenie oraz picie, zabawy, konkursy i plotki. Innymi to nic innego jak dobra zabawa i swego rodzaju świętowanie dla przyszłej matki.

temat uzupełnia:  Wyprawka dla noworodka – jakie kosmetyki dla niemowlaków są niezbędne?

Kiedy organizuje się baby shower?

Czas organizacji baby shower może być różny, zazwyczaj impreza ta ma miejsce na miesiąc czy dwa przed planowanym porodem, czyli w momencie, gdy kobieta znajduje się już w zaawansowanej ciąży i jest na finiszu tuż przed narodzinami potomka. Najczęściej impreza ma miejsce w mieszkaniu samej zainteresowanej, ale zdarza się, że baby shower organizowane jest w restauracjach czy kawiarniach. Rzecz jasna oprócz czasu, ważne jest również dobre rozplanowanie samego przyjęcia, czyli zrobienie listy przekąsek i prezentów dla przyszłej matki, wśród których najczęściej znajduje się wyprawka dla noworodka, ubranka, kosmetyki, akcesoria, pieluszki itd.

Dlaczego warto zorganizować baby shower?

Ktoś mógłby zapytać czy w ogóle warto jest organizować takie przyjęcie, ale trzeba od razu powiedzieć, że jest to już indywidualny wybór. W Polsce nadal nie cieszy się taką popularnością jak za granicą, ale mimo to, zyskuje coraz większą rzeszę entuzjastów. Dla wielu osób może to być dziwna nowinka z zachodu, ale trzeba przyznać, że to ciekawe rozwiązanie, które w przyszłości być może bardziej się u nas zakorzeni. Na pewno baby shower będzie ciekawą opcją dla przyszłej matki, dla której taka impreza będzie pewnym oderwaniem od codzienności i kolejnym etapem w przygotowaniu się do pojawienia dziecka. Poza tym narodziny maluszka to wyjątkowy czas, dlatego chyba warto jest to świętować.

temat uzupełnia:  Wyprawka dla noworodka – jakie kosmetyki dla niemowlaków są niezbędne?

To bardzo sympatyczny zwyczaj, który jednocześnie jest wyrazem zainteresowania i troski ze strony otoczenia i najbliższych nam osób. Imprezę można też zorganizować według własnych pomysłów, a to sprawia, że każde takie spotkanie to naprawdę indywidualne przeżycie.

Jakie prezenty na baby shower?

Ważnym elementem baby shower są przede wszystkim prezenty. Najczęściej jest to wyprawka dla maluszka, czyli niezbędne akcesoria przydatne dla przyszłej matki. Innymi słowy najważniejszym wyznacznikiem przy wyborze prezentu będzie ułatwienie życia przyszłej matce w opiece nad dzieckiem. Pieluszki, ubranka, kosmetyki, akcesoria czy zabawki na pewno idealnie sprawią się jako podarunek.

Z innych prezentów często wybierany jest także specjalny tort, który swoim wyglądem najczęściej właśnie symbolizować ma świętowanie przyjścia na świat dziecka. Poza tym to nie tylko prezenty materialne się będą liczyć, ale i dobre towarzystwo i zabawa. Rozmowy kobiet, rozważanie nad imieniem dla dziecka, zbiorowe życzenia dla przyszłej matki, jak również wspólne oglądanie zdjęć USG. Jeżeli w przyjęciu biorą udział doświadczone matki, mogą także służyć przyszłej mamie pomocną radą oraz wymianą doświadczeń.

temat uzupełnia:  Wyprawka dla noworodka – jakie kosmetyki dla niemowlaków są niezbędne?

dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *