UczeńWychowanie i Rozwój

Wyprawka dla pierwszoklasisty — co trzeba kupić?

Kredki w piórniku

Kompletowanie szkolnej wyprawki dla pierwszoklasisty warto rozpocząć z wyprzedzeniem. Wtedy zyskujemy większą pewność, że o niczym nie zapomnimy, możemy na spokojnie szukać niższych cen, porównywać oferty itp. Co na pewno powinno znaleźć się w wyprawce dla debiutującego ucznia?

Plecak/tornister

Plecak lub tornister to pierwsza rzecz, jaką kupują rodzice pierwszoklasisty. Wybór takich akcesoriów jest ogromny. Przeglądając oferty sklepów z plecakami i tornistrami, warto kierować się ich funkcjonalnością. Chętnie wybierane są te modele, które mają wiele różnej wielkości przegródek, kieszonek na napój czy drugie śniadanie. Istotne jest także samo wykonanie. Lepiej sięgać po tornistry, które mają usztywnione plecy, regulowane szelki, są lekkie, dopasowane do wzrostu ucznia. Wielu rodziców zastanawia się, który model nie obciąży zbytnio kręgosłupa małego pierwszoklasisty. Tornister czy plecak dla dziecka podpowiada www.slowmama.pl, warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze takich akcesoriów.

Przybory szkolne

Przybory szkolne to liczna lista akcesoriów, jakie będą niezbędne w nauce młodego ucznia. Wśród nich wymienia się cienkie zeszyty (16-kartkowe w kratkę i w linie), ołówki, gumki do ścierania, temperówki, kredki, flamastry, kleje, linijki, nożyczki, długopisy. Na to wszystko należy kupić piórnik, który pomieści te przybory. Najlepiej, żeby miał on wiele przegródek i był przystosowany do przechowywania wielu takich elementów. Na tym jednak nie koniec wyprawki. W pierwszej klasie dzieci będą potrzebowały też bloków rysunkowych, bloków technicznych, farb plakatowych, pędzli, pojemnika na wodę, pasteli, plasteliny, teczki na gumkę itp.

Dodatkowe akcesoria dla ucznia

Wyprawka dla pierwszoklasisty to nie tylko plecak i przybory szkolne. Wymienia się jeszcze inne akcesoria, które będą dla dziecka niezbędne. Wśród nich jest worek na buty. Uczniowie muszą je zmieniać przed pójściem na lekcje. Worek powinien być wykonany z wytrzymałej, nieprzemakalnej tkaniny, mieć wygodne do noszenia „uchwyty”.

Ponadto przyda się pojemnik na drugie śniadanie. Dzieci będą w nim mogły nosić kanapki, owoce i warzywa, bez ryzyka, że zostaną one w plecaku zgniecione. Takie lunchboxy mogą mieć w środku kilka przegródek, najczęściej są wykonane z wysokiej jakości tworzywa, które przystosowane jest do kontaktu z żywnością. Do takiego pudełka śniadaniowego warto dokupić też bidon. Niektóre plecaki są wyposażone w dodatkową przegródkę, w której można go umieścić bez obaw, że napój się wyleje.

Przy kompletowaniu wyprawki nie można też pominąć butów na zmianę. W nich dzieci będą spędzały kilka godzin w szkole, warto więc wybrać je z rozwagą. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, z czego zostały wykonane, czy są przewiewne, czy mają wyprofilowane podeszwy, czy są wygodne, nie obcierają stóp. Istotny jest także sposób zakładania. Nie wszystkie dzieci w tym wieku radzą sobie ze sznurówkami. Wówczas odpowiednim wyborem będą buty sportowe na rzepy, które mali uczniowie będą mogli bez problemów założyć.

2 komentarze

  1. Jadziax 14 lutego, 2022 at 09:02 Odpowiedz

    Niestety wyprawka pierwszoklasisty to koszmar dla każdego rodzica. Ja już teraz zaczynam odkładać pieniądze, bo jednak do tego wszystkiego dojdą podręczniki i koszty zrobią się nie z tej ziemi…

dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *