Na czasieNiemowlak

Jaki prezent kupić dziecku na chrzciny?

Prezenty na chrzest

Chrzciny są bardzo ważną uroczystością, dlatego warto by podarowany w związku z nią prezent pozostał piękną pamiątką. Oczywiście niektórzy wybierają najbardziej uniwersalny sposób i ofiarują pieniądze, jednak zachęcamy by wykazać się nieco większą kreatywnością. W artykule podsuniemy wam parę pomysłów.

Sentymentalny prezent na chrzciny

Kto nie lubi wracać wspomnieniami do czasów dzieciństwa? Pomagają nam zwykle w tym zdjęcia, dzięki którym nawet nieco zatarte w pamięci chwilę stają się żywe i nabierają realnych kształtów. Co prawda uroczystości chrzcin nie mamy prawa zapamiętać, jesteśmy wtedy jeszcze zbyt młodzi, jednak profesjonalna sesja zdjęciowa z tamtego okresu to świetna pamiątka! Sprawi na pewno wielką radość rodzicom dziecka, a jej efekty staną się elementem wystroju ich domu na długo.

Praktyczne prezenty

Czasem warto po prostu zapytać rodziców, co jest im potrzebne, zamiast silić się na oryginalność. Może to być fotelik samochodowy, krzesełko do karmienia, zapas pieluch czy kosmetyki do pielęgnacji maluszka. Nie jest to coś, co zostanie z nim na zawsze, ale na pewno będzie wykorzystane i nie skończy schowane na dnie szafy, czy na strychu.

Mądry pomysł na prezent

Zamiast dawać dziecku kolejnego misia, autko czy lalkę, można znaleźć coś, co będzie wspierało jego rozwój. Poczynając od różnego rodzaju mat edukacyjnych, po klocki, zabawki interaktywne, kończąc na książeczkach, oferta tego typu produktów jest ogromna.

Ktoś może powiedzieć, że nie widzi sensu w kupowaniu tak małemu dziecku książki, bo minie wiele lat zanim będzie w stanie ją przeczytać. Nieprawda! Istnieje całkiem sporo pozycji dedykowanych specjalnie dla niemowląt. Dużą popularnością cieszy się choćby „Księga dźwięków”, czy książeczki dostosowane do tego jak w danym momencie rozwoju widzi dziecko. Także drewniane klocki są świetnym pomysłem, dzieci chętnie sięgają po nie w różnym wieku, bawiąc się nimi według upodobania. Do tego są bezpieczne i ekologiczne.

Tradycyjny prezent na chrzciny

Jeśli jesteście zwolennikami tradycyjnego podejścia do tego typu uroczystości, to najlepszym wyborem będzie biżuteria. Tego typu prezent ma największą szansę na przetrwanie i towarzyszenie dziecku przez całe jego życie. Najchętniej kupowane są łańcuszki z medalikami o charakterze religijnym, czasem kolczyki lub bransoletki. Warto pomyśleć nad grawerem, który będzie dodatkową ozdobą oraz sprawi, że taki brezent stanie się jedynym w swoim rodzaju.

Oferta tego typu biżuterii ciągle się poszerza, dzięki czemu nie mamy do wyboru jedynie tradycyjnych krzyżyków i medalików z głową Matki Boskiej. Ryzykowne jest ofiarowanie dziecku pierścionka lub kolczyków, nigdy nie wiadomo jaki będzie ono miało rozmiar palców lub czy też zechce przebić sobie uszy.

Prezent od oryginalnych gości

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami talentu plastycznego, to możecie dosłownie wziąć sprawę w swoje ręce. Coraz bardziej popularne jest wykonywanie prezentów metodą hand made, dzięki czemu nabierają one unikalnego charakteru. Może to być kuferek na skarby, album na zdjęcia, skarbonka czy jakaś oryginalna ozdoba dziecięcego pokoiku. To ostatnie dobrze wcześniej skonsultować z rodzicami dziecka, by odpowiednio dobrać rozmiar i kolory.

1 komentarz

  1. karrramba 19 lutego, 2019 at 14:04 Odpowiedz

    Jestem zwolenniczką prezentów praktycznych, ale wiadomo, że każdy do kwestii chrzcin podchodzi inaczej. Spotykałam się nawet z pomysłami dania w prezencie na chrzciny biblii co dla mnie jest już przesadą – komunia oczywiście, ale nie chrzest!

dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *