DzieckoMamaZabawa i Czas wolny

Smartwatch dla dziecka, jaki zegarek wybrać dla dziecka?

Smartwatch to inteligentne urządzenie, które nie tylko zapewni rozrywkę naszemu dziecku, ale także pozwoli nam jeszcze bardziej zadbać o jego bezpieczeństwo. Dzięki temu elektronicznemu zegarkowi możemy mieć stałą kontrolę nad lokalizacją naszej pociechy. Przeczytaj i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze smartwatcha dla dziecka.

Czym jest smartwatch?

Smartwatch to nic innego jak forma elektronicznego zegarka, który swoją pełną funkcjonalność osiąga po połączeniu go ze smartfonem. Oprócz pokazywania aktualnej godziny, pozwala także odbierać połączenia i SMS-y, odtwarza muzykę, można na nim ustawić alarm, a także mierzyć kroki i puls. Jest obsługiwany dotykowo i tak jak zegarek, przeznaczony do mocowania na nadgarstku. Dlatego jest bardzo wygodnym i przydatnym gadżetem nie tylko wśród dorosłych, ale również dzieci.

smartwatch-zegarek-elektroniczny

Po co dziecku smartwatch?

Przede wszystkim smartwatch jest bardzo wygodnym urządzeniem. Nie zajmuje niepotrzebnego miejsca w kieszeniach, a do tego posiada wiele przydatnych funkcji, które nie tylko zapewnią rozrywkę, ale i bezpieczeństwo naszym pociechom. Taki bogato wyposażony smartwatch znajdziesz na: https://lucann.pl/smartwatch.html. Charakteryzuje go łatwy dostęp do Internetu, można za jego pomocą robić zdjęcia, nagrywać filmy czy grać w gry. Dodatkowo, każdy model wyposażony jest w funkcję SOS, czyli wywołanie szybkiego połączenia alarmowego, np. do rodziców.

Smartwatch ― zegarek z wbudowanym GPS-em

Przed kupnem smartwatcha dla naszego dziecka, warto zwrócić uwagę na to, aby był on wyposażony w lokalizator GPS. Ta funkcja zegarka będzie szczególnie przydatna dla rodziców, którzy dzięki niej mogą na bieżąco sprawdzać lokalizację swojego dziecka. Na przykład będąc w pracy, możemy sprawdzić, czy bezpiecznie dotarło ze szkoły do domu i gdzie obecnie przebywa. Ponadto na elektronicznym zegarku możemy ustawić geosiatkę, czyli przestrzeń, po której nasza pociecha może się bezpiecznie poruszać. Gdy jednak wyjdzie za obręb tego terenu, smartwatch natychmiastowo wyśle powiadomienie na nasz telefon.

smartwatch-z-gps

Smartwatch dla dziecka ― na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka?

Dzieci mają w sobie mnóstwo energii, są aktywne i żywiołowe. Dlatego warto wybrać smartwatch, który będzie solidnie wykonany. Przed kupnem powinniśmy zwrócić uwagę na teleskopy, które mocują tarczę zegarka do pasków. Jeśli nie będą odpowiednio dopasowane, to smartwatch może szybko spaść i ulec zniszczeniu. Czego z pewnością wolelibyśmy uniknąć. Warto także zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego jest wykonana bransoletka zegarka, ważne, aby była miękka, wygodna i nie uczulała skóry dziecka. Dobrą opcją będzie także wybór wodoszczelnego smartwatcha. W ten sposób zabezpieczymy go przed zniszczeniem, na przykład podczas deszczowych dni lub w momencie, gdy dziecko zapomni zdjąć go przed kąpielą. Ponadto w sklepach dostępnych jest wiele elektronicznych zegarków w żywych, radosnych kolorach, a także modele z wymiennymi paskami.

1 komentarz

  1. Katarzyna 27 września, 2018 at 20:37 Odpowiedz

    Na rynku dostępnych sporo, naprawdę fajnych i dziewczęcych zegarków. Zrezygnowałabym raczej ze smartwatcha, bo co drugie dziecko ma laptopa, czy smartfona. Po co więc komputeryzować nasze pociechy od A do Z?

dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *