Podwójne łóżko dla dziecka, gdy zasypiając, woła jeszcze mamę!
Wybór łóżka do pokoju dziecka to decyzja, która może sprawić problem. Niby wiemy, czym powinno się ono charakteryzować. Musi być przede wszystkim bezpieczne dla dziecka oraz praktyczne i funkcjonalne. Ale jaki typ łóżka wybrać? Nie ma na to pytanie jednej odpowiedzi, ale dla niektórych rodziców najlepszym rozwiązaniem może być sprawienie dziecku podwójnego łóżka.
Rozwiązanie na nieprzewidziane okoliczności
Może zdarzyć się, że w środku nocy woła cię dziecko. Pędzisz do jego pokoju, gotowa na wszelkie poświęcenia, byle tylko pomóc swojemu skarbowi. Co się okazuje? Miało zły sen? Widziało potwora w mrocznym kącie pokoju? Bez względu na przyczynę niepokoju, jest jedna rzecz, która na pewno przepędzi wszelkie strachy – jeśli zostaniesz z dzieckiem, przynajmniej na pewien czas. Ba, ale jak się pomieścić wspólnie na jednym łóżku? Nie masz magicznych mocy i nie zrobisz się mniejsza niż jesteś.
Właśnie na takie nieprzewidziane okazje przydaje się rozkładane podwójne łóżko, takie jak to na meblewersal.pl/system-tomi/2034-lozko-podwojne-tomi.html, ponieważ w przypadku takiego mebla można szybko i w prosty sposób powiększyć przeznaczoną do spania powierzchnię.
Oczywiście podany przykład z dzieckiem straszonym przez nocne zmory to tylko hipotetyczna sytuacja – bynajmniej nie jedyna, w której rozkładane łóżko może oddać nieocenione zasługi. Mebel tego typu doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie czasem zdarza się, że muszą nocować dwie osoby (na przykład wpadnie z dłuższą wizytą kuzyn czy kolega), ale nie na tyle często, by opłacało się kupować dwa oddzielne łóżka, bo to by już była rażąca rozrzutność.
Oszczędność miejsca
Rozkładane podwójne łóżko przydaje się jednak nie tylko wtedy, gdy jedynie z rzadka zdarza się, że musi pomieścić dwie osoby. Jest ono też wyśmienitym rozwiązaniem w niedużych pomieszczeniach, w których ważna jest oszczędność miejsca. Na przykład dwa duże łóżka dla rodzeństwa mogą bez wątpienia przeszkadzać w dziecięcym pokoju, zabierając przestrzeń do zabawy i, co tu dużo mówić, po prostu zawadzając podczas szaleństw i wygłupów, charakterystycznych dla tego wieku.
Jedno podwójne rozkładane łóżko to dobra recepta na ten problem. Nocą zapewnia miejsce dla dwojga dzieci, a za dnia, po złożeniu, nie zabiera miejsca potrzebnego do zabawy. Ponadto w pokoju łatwiej utrzymać porządek – na tyle, na ile porządek jest w ogóle stanem osiągalnym tam, gdzie bawią się dzieci. W każdym razie z dwoma pojedynczymi łóżkami pomieszczenie niewątpliwie może wydawać się bardziej zagracone niż z jednym podwójnym.
W dodatku bierze tu górę funkcjonalność, bo takie łóżka zwykle mają wbudowany system przechowywania. To znaczy po prostu, że ich skrzynia jest dobrym schowkiem na pościel, więc nie trzeba się zastanawiać, gdzie mamy ją za dnia składować. Łóżko po złożeniu robi więc schludne wrażenie, żadne poduszki czy kołdry nie walają się na wierzchu.
W zasadzie ten typ łóżka ma tylko dwa mankamenty. Po pierwsze, jego cena może być wysoka – chociaż oczywiście to też zależy od tego, jaką ofertę uda nam się znaleźć – a po drugie, jego rozkładanie i składanie raczej przerośnie możliwości dziecka, więc zapewne przez długi czas będziemy musieli wyręczać je w tej czynności.