MamaModa i uroda

Sukienki do biura, czyli jakie? Czym powinny charakteryzować się eleganckie sukienki do pracy w biurze?

sukienka do biura

Pracując w biurze często mamy dylemat, jak się ubrać, żeby nie popełnić błędu. Są firmy, w których są dość rygorystyczne zasady dress code, ale do nich znacznie łatwiej się dopasować niż w sytuacji, gdy jest nieco większa dowolność w ubiorze. Jak sprawa się ma z sukienkami do biura? Czym powinny się charakteryzować?

Sukienki do pracy w biurze – czyli jakie?

Sukienki biurowe w przypadku formalnego stylu ubierania powinny nie umożliwiać odkrywania zbyt dużej powierzchni ciała. Głównie w rejonie dekoltu, ramion i nóg. Jaka więc powinna być sukienka do biura? W przypadku biznesowych spotkań bardzo ważne jest to, by profesjonalnie wyglądać. Ubiór jest podczas nich wizytówką.

Sukienka biznesowa do pracy powinna w pełni zakrywać ramiona. Dopuszczalne są więc ubrania z krótkim rękawem. Jednak zdecydowanie lepiej chcąc kupić sukienki eleganckie do pracy, jest postawić na te z rękawem ¾. Wbrew pozorom jest ich duży wybór. Zakryją więcej, a łatwo się na nie nakłada żakiet niż gdyby wybrać sukienki z długim rękawem.

Sukienki do pracy w biurze oraz na spotkania firmowe nie powinny być zbyt krótkie. Tu nie chodzi tylko o dobre wrażenie, ale też praktyczność. Podczas siadania nie trzeba się obawiać, że sukienka się uniesie. Najlepszym wyborem są więc sukienki do pracy za kolano. Nie dość, że zasłaniają, co trzeba, to jeszcze nawet jak nieco uniosą się podczas siadania, to jednak nie spowodują, że będzie się dotykać fotela gołym udem.

A jaki dekolt może mieć sukienka do pracy w biurze? W przypadku ubioru formalnego najlepiej, żeby w ogóle nie było wycięcia. Jeśli już to w formie małej łezki czy trójkąta. Można postawić na sukienkę z dekoltem w łódkę, byle nie uwidaczniały się ramiączka od bielizny.

Czym powinny charakteryzować się eleganckie sukienki do biura?

Wiemy już, że eleganckie sukienki do pracy w biurze nie powinny odsłaniać ramion, nóg, ani dekoltu. Czy coś jeszcze trzeba wiedzieć, gdy szuka się kreacji biznesowej? Z pewnością ogromne znaczenie ma materiał, z jakiego uszyto sukienkę biznesową. Aby ubranie wyglądało schludnie, powinno być uszyte z wysokiej klasy tkanin.

Zdecydowanie trzeba odrzucić poliester. Choć w sklepach dominuje odzież z niego wykonana, to tanio wygląda i niestety jego noszenie jest niekomfortowe. Co to oznacza? To materiał, który kompletnie nie przepuszcza powietrza. Zdecydowanie lepsza jest wiskoza. Choć ona się dość mocno gnie. Bawełna? Może nie prezentować się zbyt elegancko.

Sukienki do biura, które warto wziąć pod uwagę to takie, które uszyto z lnu, wełny, jedwabiu. Warto wiedzieć, że wybierając takie materiały, nie tylko zyskuje się wysokiej jakości ubranie, ale też szlachetny wygląd materiału. Ponadto, noszenie lnianych i wełnianych sukienek biurowych to gwarancja komfortu. W takim materiale skóra oddycha. Co więcej, sukienki eleganckie do pracy w biurze z tego typu tkanin są ponadczasowe i trudne do zniszczenia.

Jaki kolor sukienki do pracy?

W przypadku sukienki biurowej kluczowy jest też kolor. Nie jest obojętne to, w jakim odcieniu będzie odzież, którą założymy. Przede wszystkim barwę sukienki do biura warto dopasować do typu urody i wieku, ale należy też wiedzieć, że są kreacje, które po prostu się nie nadają.

Odrzucić powinno się sukienki w intensywnych kolorach. Na spotkaniach biznesowych niezbyt mile widziane są też pastele – mogą nieco psuć wizerunek. Zdecydowanie lepszymi kolorami jest granatowy, szary i grafitowy. Można ubrać też białą, ciemnozieloną, bordową, ciemnofioletową sukienkę biznesową.

A co ze wzorzystymi kreacjami? Tutaj bezpieczna na pewno będzie drobna kratka i pepitka. Kwieciste wzory są dość trudne. Co to znaczy? Nie jest łatwo znaleźć taki wzór, który nie będzie prezentował się zbyt letnio lub zbyt dziewczęco.

1 komentarz

  1. Kora 12 stycznia, 2022 at 09:01 Odpowiedz

    Niektórzy twierdzą, że taki styl jest nijaki, a mi się podoba. Nie muszę co prawda ubierać się w ten sposób do pracy, ale czasem właśnie żałuję, bo chętnie kupiłabym sobie kilka tego typu sukienek.

dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *