MamaModa i uroda

Co ubrać do biura w ciepłe dni? Jakie sukienki do biura będą odpowiednie latem?

dziewczyna w sukience w biurze

Lato w Polsce bywa coraz bardziej upalne. Niestety sprawia to, że jest nam trudno cokolwiek na sobie nosić, nie mówiąc o sytuacji wyjścia do pracy. Co ubierać latem? Jaka odzież sprawdzi się w upalne dni? Co ubrać do biura latem? Jakie sukienki będą odpowiednie w lecie, gdy pracuje się w biurze?

Letni dress code

Najczęściej osoby, które pracują w biurze, mają w pracy określony dress code. Oznacza to, że z góry narzucone jest to, jak się mają ubierać. W zależności od danej firmy może to być bardziej lub mniej formalny ubiór. Zdarza się, że wręcz w regulaminie ujęte jest to, jak należy, a jak nie powinno się ubierać do pracy, ale częściej są to umowne zasady. Podpatrując innych, można wówczas poznać zwyczaje. Oczywiście są zawody, w których ubiór jest szalenie ważny.

Przykładowo prawnicy, pracownicy banków i instytucji państwowych, muszą przestrzegać rygorystycznych zasad doboru stroju. Nie ma taryfy ulgowej – nawet w największe upały. Jednak w większości prac biurowych da się ubrać tak, by połączyć profesjonalny wygląd i swobodę. Jak tego dokonać?

Co ubrać do biura w ciepłe dni?

Omówienie ubioru na letnie dni zaczniemy od dołu, a więc od butów. Jakie obuwie latem do biura? Niestety w większości firm odkryte palce nie będą dobrze widziane. Z pewnością odrzucić więc trzeba sandały i letnie klapki. Niestety. Praca to nie plaża. Jeśli już chce się nieco lżejszego obuwia, wówczas można pomyśleć o czółenkach z odkrytymi palcami. Bardziej zabudowane sandały też powinny być w porządku, zwłaszcza w casual Friday.

A co z rajstopami? Tutaj również mamy do czynienia z dwoma obozami. Są tacy, którzy nie wyobrażają sobie, że można ich nie założyć do biznesowego ubioru, a są tacy, dla których nie ma to znaczenia, jeśli kobieta nie ma rajstop czy pończoch. Warto podpatrzeć, czy noszą je inne kobiety.

Co założyć do biura w lecie?

Na pewno świetnie sprawdzą się klasyczne zestawienia, czyli spodnie lub spódnice, bluzki i marynarki. Te ostatnie można wymienić na sweterki. Jest tylko jedna zasada – materiały powinny być naturalne, by skóra mogła oddychać. Ubrać warto więc wełniane kostiumy, bawełniane, wykonane z lnu, a także z wiskozy. Dobrze jest mieć odzież na zmianę, którą założy się, gdy wyjdzie się z biura.

Jaka sukienka do pracy na lato?

Sukienki do pracy w biurze są o tyle wdzięczne, że wystarczą tylko one, by mieć skompletowany cały ubiór. Właśnie dlatego są tak chętnie wybierane. Niestety większość sukienek biurowych w lecie może być mało wygodnych. Głównie z uwagi na materiał. Sukienka do pracy w biurze najczęściej ma długi rękaw lub ¾ i sięga za kolano. Dodając do tego czółenka i rajstopy, można się nieźle zagrzać.

Czy zatem są sukienki do biura, które dadzą nieco więcej swobody? Tak! Najważniejsza zasada jest taka, jak przy innych ubraniach w upały – materiał, z jakiego uszyta będzie kreacja – musi być naturalny.

A czy sukienka do biura może być na ramiączkach? Tutaj głosy są różne. Z pewnością wówczas, gdy założy się na nią marynarkę, nie powinna być problemem. Sukienki do pracy na lato często mają krótki rękawek, by gdy jest już bardzo ciepło, nieco sobie ulżyć.

A jaki dekolt mogą mieć sukienki letnie do pracy? Tutaj zdecydowanie lepiej nie przesadzać. Choć wydaje się, że im mniej zabudowana góra, tym lepiej. Dekolt w letniej sukience może się wymknąć spod kontroli, a to w biurze nie przystoi.

2 komentarze

  1. Justyna 7 września, 2021 at 13:42 Odpowiedz

    Nie wyobrażam sobie iść do poważnej pracy do biura bez rajstop i w sukience na ramiączkach, ale jak widzę, wiele osób sobie na to pozwala. Tak to można gofry nad morzem sprzedawać. Dla mnie to mało profesjonalne, świadczy o braku szacunku.

  2. Zumba 25 listopada, 2021 at 13:49 Odpowiedz

    Kobiety w tym przypadku mają zdecydowanie łatwiej niż mężczyźni… Mogą ubierać się w co chcą (sukienki, szpileczki itp.) a faceci? Koszula z długimi rękawami, garnitury, spodnie do kostek…

dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *