Ciąża i PoródMama

Jak nosić gorsety wyszczuplające po ciąży?

odchudzanie po ciąży

Ciąża to bardzo trudny czas dla organizmu kobiety. Po porodzie przez długi czas dochodzimy jeszcze do siebie, a skóra i mięśnie naszego brzucha są najbardziej poszkodowanymi w batalii, jaką stoczyło nasze ciało. Aby brzuch szybciej wrócił do dawnej formy, warto wesprzeć się gorsetem poporodowym.

Jak działa gorset wyszczuplający po ciąży?

Po ciąży wiele kobiet decyduje się na gorsety wyszczuplające. Jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie, ponieważ taki pas poporodowy pozwala na „zbicie” mięśni i szybsze ich ustawienie po właściwej stronie. Gorsety poporodowe stabilizują ponadto kręgosłup.

Gorsety stosowane są przez kobiety od wielu lat, jednak dopiero dziś nowe technologie sprawiają, że noszenie tej części garderoby może być wygodne i zdrowe. Gorsety zobacz na sklep.justbeck.com.pl, ich wybór jest bardzo duży, tym bardziej jest łatwo dobrać ten element garderoby do swojej sylwetki i potrzeb. Warto tutaj zaznaczyć, że należy wybrać taki gorset, który odpowiada naszemu aktualnemu rozmiarowi – na pewno nie nosimy gorsetów zbyt ciasnych! Może to mieć szkodliwe konsekwencje dla zdrowia.

Gorsety poporodowe można nosić dopiero 6 tygodni po zakończeniu ciąży, jednak jest to kwestia indywidualna. Na pewno należy poczekać, aż ciało dojedzie do siebie i przestanie boleć po porodzie.

Jak nosić gorset wyszczuplający po ciąży?

Gorset wyszczuplający po ciąży powinnyśmy nosić około 4 godziny dziennie. Dłuższe noszenie pasa poporodowego nie jest dobrym pomysłem, ponieważ takie usztywnienie może być powodem tego, że mięśnie nie będą pracować w naturalny sposób. Nie należy także pod żadnym pozorem w takim gorsecie spać – może to zaszkodzić zarówno naszej postawie, jak i odbudowywaniu się ciała po ciąży.

Gorset powinniśmy dobrać do rozmiaru naszej talii i w razie potrzeby odpowiednio i powoli go regulować. Ważna jest tutaj elastyczność kroju, oraz tkanina, z jakiej zrobiony jest gorset.

Czy noszenie gorsetu poporodowego jest bezpieczne?

Wiele osób zastanawia się, czy gorsety, zarówno poporodowe, jak i klasyczne gorsety wyszczuplające są dobre dla zdrowia. Warto tutaj zaznaczyć, że dzisiejsza technologia wykonywania gorsetów jest nastawiona przede wszystkim na elastyczność i komfort klienta. Czasy, w których gorsety miały za zadanie sprowadzić talię do rozmiarów osy, bezpowrotnie minęły. Dzisiaj gorsety stworzone są z oddychających tkanin i skonstruowane tak, by wyszczuplanie było jak najbardziej dostosowane do ciała i jego wymagań.

Wśród plusów gorsetów warto przede wszystkim wymienić stabilizację kręgosłupa. Jest to nieoceniona cecha zwłaszcza w przypadku gorsetów wyszczuplających poporodowych, ale gorsety polecane są z tego względu również dla kobiet z dużym biustem.

1 komentarz

  1. domka 5 października, 2021 at 14:13 Odpowiedz

    Taki gorset to super sprawa, zwłaszcza że pozwala na zmniejszenie się talii o parę cm, podczas noszenia na codzień – opieka nad maluszkiem jest lepsza niż niejeden trening, a czytałam gdzieś, że podczas ćwiczeń daje lepsze efekty.

dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *