DzieckoKuchnia

Jakie jedzenie przygotować na przyjęcie urodzinowe dziecka?

Tort urodzinowy

Przyjęcie urodzinowe dziecka to nie tylko dobra zabawa i prezenty, ale i dobre jedzenie. Niezależnie od tego czy organizujemy urodziny dziecka, gdzie zapraszamy rodzinę czy takie, gdzie będą inne dzieci – trzeba przygotować na tę okazję odpowiednie menu. Co może spodobać się dziecku? Na jakie przekąski warto postawić na urodzinach dziecka?

Jak przygotować urodziny dziecka?

Przygotowanie urodzin dziecka wcale nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać, szczególnie gdy urządza się przyjęcie, na którym będą także inne dzieci. Na pewno trzeba wszystko odpowiednio rozplanować, jak również zastanowić się nad tym, jak takie przyjęcie powinno wyglądać, co może się spodobać i zapewnić dobrą rozrywkę oraz jedzenie, które będzie smakować. To całkiem duże przedsięwzięcie, a liczne pomysły na imprezy urodzinowe dzieci można znaleźć także w sieci. Co jednak w przypadku jedzenia i przekąsek? Co warto przygotować i na co powinno się zwracać uwagę?

Jak przygotować jedzenie na urodziny dziecka?

Urodzinowe menu to nie lada wyzwanie, szczególnie gdy mamy do czynienia z przyjęciem dla grupy dzieci. Z jednej strony słodycze i słodkości wydają się najlepszym wyborem, bo te lubią wszyscy, ale z drugiej nie powinno się przesadzać, ponieważ może się wiązać z późniejszą sennością czy dolegliwościami bólowymi. Najważniejsze jest odpowiednie rozplanowanie oraz umiar i różnorodność. Nie samymi słodyczami dziecko żyje i często to pomysłowość podania może mieć równie duży wpływ na odbiór, jak samo danie.

Jakie danie obiadowe dla dzieci na urodziny?

Nie samymi przekąskami i słodyczami dziecko żyje. Jeżeli impreza organizowana jest w godzinach popołudniowych i na większą ilość dzieci, możliwe, że obiad będzie tym, co zostanie podane w pierwszej kolejności. Tylko co tutaj przygotować? Dzieci potrafią być bardzo wybredne jeżeli chodzi o jedzenie i jest to bolączka wielu rodziców. Wśród najczęściej przytaczanych pomysłów na obiady podawane są nuggetsy z kurczaka, domowe mini burgery czy bardziej na słodko – naleśniki. Może nie zawsze trafi się we wszystkie gusta, ale szanse są spore.

Przygotowywanie jedzenia razem z dzieckiem

Jakie przekąski na przyjęcie urodzinowe dziecka?

Podstawą w przygotowaniu dań i przekąsek dla dzieci jest wygląd – im bardziej fantazyjny, tym lepiej. Organizując przyjęcie, można przygotować słodkie, ale i zdrowe przekąski. To nie tylko ciastka i torty, ale i owoce czy warzywa, które odpowiednio i ciekawie urządzone, mogą cieszyć się dużym wzięciem. Rzecz jasna ciastka, rogaliki, szarlotki czy kolorowe babeczki także bardzo dobrze się sprawdzą. Istotna jest różnorodność smaków, a także sposób podania, co będzie gwarantowało sukces dla naszych starań, a dzieci zjedzą, aż im się uszy będą trzęsły. Owocowe szaszłyki czy kolorowe galaretki mogą być przecież strzałem w dziesiątkę.

Przygotuj jedzenie razem z dzieckiem

Niektóre dania czy przekąski będą gotowe, inne trzeba będzie przygotować, albo na podstawie gotowych produktów stworzyć ciekawe zestawy, można do tej czynności zaprosić dziecko. To jego święto i na pewno będzie się cieszyć z tego, że ma wpływ na przebieg przygotowań na własne przyjęcie. Można też zapytać pociechę, co ono by chciało na swoich urodzinach mieć, a także pomóc mu w realizacji i przygotowaniu własnego menu.

Takie wspólne przygotowanie to nie tylko dobra zabawa, ale i ważna nauka dla dziecka, zwłaszcza jeżeli chodzi o samodzielność oraz zdolności manualne. To także szansa na to, by maluch przekonał się do działania w kuchni, co w przyszłości z pewnością zaowocuje praktycznymi umiejętnościami. Można też zaangażować zaproszone dzieci do tego, by same przygotowywały swoje posiłki, rzecz jasna z wcześniej przygotowanych składników.

Co zaś do urodzin – każdy pomysł jest dobry, najważniejsze jest to, by wziąć pod uwagę upodobania dzieci i być może alergie, jakie mogą mieć. Warto więc przed opracowywaniem menu dowiedzieć się od rodziców zaproszonych maluchów czy są potrawy lub składniki, na które może mieć uczulenie. To rzecz jasna pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji.

dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *