Na czasie

Jakie meble zrobić z europalet?

Meble na taras z europalet

Meble wykonane z europalet są bardzo tanie, oryginalne i pasują do każdego wnętrza. Nie dziwi dlatego fakt, że coraz więcej osób decyduje się na ich samodzielne tworzenie. Te zrobione z europalet są dodatkowo ekologiczne, więc wszyscy ci, którzy szanują środowisko i żyją w zgodzie z naturą powinni zainteresować się tym tematem.

Gdzie szukać europalet do wykonania mebli?

Wcale nie trzeba głowić się tu nad zdobyciem nowych europalet, ponieważ i tak potem przygotowuje się je do wykonania mebli. Wystarczy popytać na budowie lub zainteresować się skupem europalet, który też pewnie zajmuje się ich sprzedażą. Jak już zostało wspomniane, meble z europalet są tanie, ponieważ i na same palety nie wydamy majątku – w zależności od rozmiaru ceny wahają się od 11 do 36 złotych za sztukę.

Europalety pomalowane farbą

Jakie meble można zrobić z europalet?

Najbardziej popularnym meblem jest chyba stolik zrobiony z europalet. Wygląda elegancko, oryginalnie i doskonale pasuje do niskobudżetowych aranżacji. Z europalet z powodzeniem można zrobić także łóżko, które świetnie wpisze się w minimalistyczne trendy w urządzaniu wnętrz. Zbita z palet rama bardzo dobrze nada się, by położyć na niej materac.

temat uzupełnia:  Jakie biurko dla dziecka? Czym kierować się przy kupnie biurka dla ucznia?

Meble zrobione z europalet to świetny pomysł do ogrodu i na taras. To także dobra opcja dla osób, które nie chcą wydawać majątku na meble rattanowe lub metalowe. Ogrodowe meble wykonane z europalet aż proszą się o to, by położyć na nich poduszki z ręcznie wykonanymi poszewkami. Takie meble mają też inną zaletę – nie trzeba martwić się o to, że zła pogoda je zniszczy, w razie deszczu można je szybko zwinąć i schować, gdyż są bardzo lekkie. Do czego jeszcze mogą przydać się europalety? Kwietnik i mini ogród wertykalny zrobione z palet nie tylko będą wyglądały uroczo, ale jeszcze europalety nadadzą im tak pożądanej prostoty.

Jak zrobić meble z europalet?

To zadanie nie tylko dla majsterkowicza-profesjonalisty. Ze zrobieniem mebli z europalet poradzi sobie każdy dorosły domownik. Pracę z europalteami, które mają zostać pokryte farbą należy zacząć od przetarcia ich papierem ściernym. Wyrówna to ich powierzchnię i sprawi, że deski będą lepiej wchłaniały pigment. Jeśli meble z europalet przeznaczone są do ogrodu, ważne aby jeszcze zabezpieczyć farbę specjalnym impregnatem.

temat uzupełnia:  Jakie biurko dla dziecka? Czym kierować się przy kupnie biurka dla ucznia?

Malować meble z europalet można farbą olejną lub pokryć bejcą. Należy jednak pamiętać, żeby podczas przykręcania kół meblowych nie rozpoczynać pracy od pojedynczego koła tylko porozmieszczać je symetrycznie w narożnikach. Można bowiem trafić na gwoździe, którymi europaleta jest zawsze zbijana. Ciekawym pomysłem na stworzenie na przykład stolika do kawy jest zastąpienie blatu z europalety szkłem, które unowocześni design tego prostego mebla.

Stolik z europalet

W jakim wnętrzu najlepiej sprawdzą się meble z europalet?

Nadal panuje moda na styl eko, a meble z europalet doskonale się w nią wpisują. Są estetyczne, proste, oryginalne i przy tym wszystkim niebanalne, bo tak naprawdę pomysłów na wykonanie takich mebli jest nieskończenie wiele. Można je wykorzystać do stworzenia nietypowego zagłówka łóżka, zbić z ich pomocą samo łóżko, zrobić z nich stolik, krzesła ogrodowe, a nawet biurko dla ucznia.

2 komentarze

  1. Marek 11 maja, 2022 at 12:19 Odpowiedz

    Ja planuję zrobić meble ogrodowe z palet. Szwagier takie ma i teraz jeszcze zrobił łóżko do domu. Jak dla mnie w mieszkaniu palety słabo, ale właśnie w ogrodzie – czemu nie?

  2. Adela 12 maja, 2022 at 12:15 Odpowiedz

    Dużo moich znajomych ma teraz na tarasach takie meble, ale kompletnie nie rozumiem ich fenomenu, dla mnie wyglądają po prostu niechlujnie…

dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *