Na czasie

Jakie meble zrobić z europalet?

Meble na taras z europalet

Meble wykonane z europalet są bardzo tanie, oryginalne i pasują do każdego wnętrza. Nie dziwi dlatego fakt, że coraz więcej osób decyduje się na ich samodzielne tworzenie. Te zrobione z europalet są dodatkowo ekologiczne, więc wszyscy ci, którzy szanują środowisko i żyją w zgodzie z naturą powinni zainteresować się tym tematem.

Gdzie szukać europalet do wykonania mebli?

Wcale nie trzeba głowić się tu nad zdobyciem nowych europalet, ponieważ i tak potem przygotowuje się je do wykonania mebli. Wystarczy popytać na budowie lub zainteresować się skupem europalet, który też pewnie zajmuje się ich sprzedażą. Jak już zostało wspomniane, meble z europalet są tanie, ponieważ i na same palety nie wydamy majątku – w zależności od rozmiaru ceny wahają się od 11 do 36 złotych za sztukę.

Europalety pomalowane farbą

Jakie meble można zrobić z europalet?

Najbardziej popularnym meblem jest chyba stolik zrobiony z europalet. Wygląda elegancko, oryginalnie i doskonale pasuje do niskobudżetowych aranżacji. Z europalet z powodzeniem można zrobić także łóżko, które świetnie wpisze się w minimalistyczne trendy w urządzaniu wnętrz. Zbita z palet rama bardzo dobrze nada się, by położyć na niej materac.

temat uzupełnia:  Jakie biurko dla dziecka? Czym kierować się przy kupnie biurka dla ucznia?

Meble zrobione z europalet to świetny pomysł do ogrodu i na taras. To także dobra opcja dla osób, które nie chcą wydawać majątku na meble rattanowe lub metalowe. Ogrodowe meble wykonane z europalet aż proszą się o to, by położyć na nich poduszki z ręcznie wykonanymi poszewkami. Takie meble mają też inną zaletę – nie trzeba martwić się o to, że zła pogoda je zniszczy, w razie deszczu można je szybko zwinąć i schować, gdyż są bardzo lekkie. Do czego jeszcze mogą przydać się europalety? Kwietnik i mini ogród wertykalny zrobione z palet nie tylko będą wyglądały uroczo, ale jeszcze europalety nadadzą im tak pożądanej prostoty.

Jak zrobić meble z europalet?

To zadanie nie tylko dla majsterkowicza-profesjonalisty. Ze zrobieniem mebli z europalet poradzi sobie każdy dorosły domownik. Pracę z europalteami, które mają zostać pokryte farbą należy zacząć od przetarcia ich papierem ściernym. Wyrówna to ich powierzchnię i sprawi, że deski będą lepiej wchłaniały pigment. Jeśli meble z europalet przeznaczone są do ogrodu, ważne aby jeszcze zabezpieczyć farbę specjalnym impregnatem.

temat uzupełnia:  Jakie biurko dla dziecka? Czym kierować się przy kupnie biurka dla ucznia?

Malować meble z europalet można farbą olejną lub pokryć bejcą. Należy jednak pamiętać, żeby podczas przykręcania kół meblowych nie rozpoczynać pracy od pojedynczego koła tylko porozmieszczać je symetrycznie w narożnikach. Można bowiem trafić na gwoździe, którymi europaleta jest zawsze zbijana. Ciekawym pomysłem na stworzenie na przykład stolika do kawy jest zastąpienie blatu z europalety szkłem, które unowocześni design tego prostego mebla.

Stolik z europalet

W jakim wnętrzu najlepiej sprawdzą się meble z europalet?

Nadal panuje moda na styl eko, a meble z europalet doskonale się w nią wpisują. Są estetyczne, proste, oryginalne i przy tym wszystkim niebanalne, bo tak naprawdę pomysłów na wykonanie takich mebli jest nieskończenie wiele. Można je wykorzystać do stworzenia nietypowego zagłówka łóżka, zbić z ich pomocą samo łóżko, zrobić z nich stolik, krzesła ogrodowe, a nawet biurko dla ucznia.

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *