Ciąża i PoródŻycie rodzinne

Polecane szkoły rodzenia na Śląsku — lista

szkoła rodzenia

Szkoła rodzenia to coś, przez co powinny przejść wszystkie osoby, które w ciągu najbliższych paru miesięcy mają stać się rodzicami, dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nawet osoby mające doświadczenie w opiece nad małymi dziećmi i niemowlętami, mogą wyciągnąć wiele wartościowych treści z tego typu szkolenia. Jaką szkołę rodzenia w takim razie wybrać, jeśli mieszka się na Śląsku?

„Studio Świadomych Narodzin” Szkoła Rodzenia Katarzyna Żak

„Studio Świadomych Narodzin” Szkoła Rodzenia Katarzyna Żak znajduje się w Katowicach przy ul. Czeremchowa 10. To miejsce oferuje wsparcie i przygotowanie dla przyszłych rodziców na nadchodzące narodziny dziecka. Prowadzi je położna z wieloletnim doświadczeniem, która zapewnia uczestnikom ogromną dawkę wiedzy i wsparcie. Zajęcia odbywają się w przyjaznej i wesołej atmosferze.

Centrum Wcześniaka i Małego Dziecka

Zajęcia w ramach tej szkoły rodzenia odbywają się w Dąbrowie Górniczej. Prowadzone są bardzo profesjonalnie, a jednocześnie mają kameralny charakter i przyjazną formę. Przede wszystkim jednak przygotowują przyszłych rodziców do bezpiecznego odbycia ciąży, oraz aktywnego porodu i połogu, a także do opieki nad noworodkiem oraz karmienia naturalnego.

Szkoła Rodzenia Miś Kuleczka

Ta szkoła rodzenia w Katowicach prowadzona jest przez kobiety, które są doświadczonymi położnymi, trenerkami, a także matkami, chętnie dzielącymi się swoim doświadczeniem oraz wiedzą. W ramach zajęć poruszane są zagadnienia z takich kręgów tematycznych jak poród, karmienie, połóg, a także opieka nad noworodkiem.

Cud Narodzin – Szkoła Rodzenia

W Bielsku Białej działa szkoła rodzenia Cud Narodzin. Jest to bezpłatna placówka oferująca porady edukacyjne dla kobiet w ciąży. Prowadzone tam zajęcia są w pełni refundowane przez NFZ. Główna siedziba szkoły znajduje się w Goleszowie przy ul. Wolności 24, lecz zajęcia organizowane są także w Cieszynie, Wiśle, Czechowicach-Dziedzicach oraz Wodzisławiu Śląskim.

Szkoła Taty i Mamy przy Fundacji STIM

W Sosnowcu działa szkoła rodzenia, która zapewnia luźną i przyjazną atmosferę, kameralne warunki, a także dostęp do merytorycznej wiedzy. Zajęcia prowadzone są z pasją i zaangażowaniem, a prowadzące je osoby pełne są pozytywnej energii. W ramach spotkań omawiane są m.in. kwestie związane z metodami łagodzenia bólu porodowego, karmienia piersią i wszelkimi istotnymi dla przyszłych rodziców sprawami.

Szkoła rodzenia – Łubinowa 3

Zajęcia prowadzone w ramach tej katowickiej szkoły rodzenia przygotowują przyszłych rodziców zarówno do samego porodu, jak i pierwszych dni, tygodni i miesięcy z niemowlęciem. Prowadzą je położne z wieloletnim doświadczeniem, dzieląc się swoją wiedzą oraz oferując wszechstronną pomoc i wsparcie dla przyszłych rodziców. Co więcej w programie zawarte są również spotkania z psychologiem, fizjoterapeutą i logopedą.

Jak widać, na Śląsku jest wiele miejsc, w których można znaleźć ogrom wsparcia przed urodzeniem dziecka. Jeśli sama chciałabyś polecić innym mamom jakąś szkołę rodzenia, to koniecznie podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzu.

dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *