Ciąża i Poród

Ranking szkół rodzenia w Katowicach

cwiczenia w ciazy

Mieszkasz w Katowicach i zastanawiasz się, jaką szkołę rodzenia wybrać? Czasami podjęcie takiej decyzji nie jest łatwe, ponieważ programy poszczególnych kursów mogą znacząco różnić się od siebie. Poznaj ranking szkół rodzenia w Katowicach.

  1. Szkoła Rodzenia Miś Kuleczka
  2. Cud Narodzin — szkoła rodzenia w Katowicach
  3. Katowicka Szkoła Świadomego Rodzicielstwa

1. Szkoła Rodzenia Miś Kuleczka

Jedną ze szkół rodzenia godnych polecenia jest ta zlokalizowana przy ulicy Raciborskiej 27 w Katowicach. Zajęcia w Szkole Rodzenia Miś Kuleczka to cykl 3-4 spotkań przygotowawczych (w zależności od wybranej formy warsztatów). W przypadku kursu odbywającego się w tygodniu zajęcia są prowadzone w czwartki i trwają po 2 i pół godziny. Natomiast forma weekendowa tego rodzaju warsztatów ma miejsce w soboty i niedziele w godzinach 10.00-14.00.

Program tej szkoły rodzenia w Katowicach jest niezwykle szeroki i obejmuje m.in. takie tematy jak niepokojące objawy w ciąży, zasady prawidłowego przystawiania noworodka do piersi, pielęgnacja rany po cesarce, a także kąpiel i bezpieczny sen dziecka. Podczas zajęć dowiedziesz się również, jak radzić sobie ze strachem przed porodem, jak rozpoznać objawy depresji poporodowej, jaka jest rola osoby wspierającej podczas porodu oraz jak powinna odżywiać się mama karmiąca piersią. W ramach wykupionego pakietu szkoły rodzenia przyszli rodzice mogą skorzystać z bezpłatnej konsultacji z psychologiem i ciążowej sesji zdjęciowej.

2. Cud Narodzin — szkoła rodzenia w Katowicach

Warto także rozważyć wybór szkoły rodzenia przy Szpitalu Bonifratrów w Katowicach, która nosi nazwę Cud Narodzin. Te warsztaty przygotowujące do rodzicielstwa trwają 5 tygodni, a zajęcia odbywają się raz w tygodniu w poniedziałki po godzinie 18.30. W trakcie kursu są poruszane m.in. takie kwestie jak naturalne łagodzenie bólu porodowego, poród w wodzie, zmiany hormonalne w ciąży, pielęgnacja krocza i rany po cesarskim cięciu, a także problemy podczas karmienia piersią. W tej szkole rodzenia w Katowicach prowadzone są również konsultacje z doradcą chustonoszenia, a przyszłe mamy i tatusiowie mogą poznać korzyści z konkurowania.

3. Katowicka Szkoła Świadomego Rodzicielstwa

Kolejną szkołą rodzenia w Katowicach jest ta zlokalizowana w poradni holsäMED. Warsztaty prowadzone w tej szkole rodzenia są prowadzone przez doświadczoną położną i fizjoterapeutkę uroginekologiczną. W zajęciach może brać udział maksymalnie 5 par, a cały kurs trwa 5 tygodni. Poruszane podczas warsztatów tematy to m.in. schorzenia w ciąży, przebieg porodu i pozycje wertykalne, sposoby łagodzenia bólu, pielęgnacja ciała w trakcie połogu, a także zalety karmienia piersią. Dużym plusem tej szkoły rodzenia w Katowicach są spotkania z fizjoterapeutką, w trakcie których przyszli rodzice mogą nauczyć się technik masażu Shantala, pielęgnacji noworodka i pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach. Udział w zajęciach jest bezpłatny, jednak mogą skorzystać z nich tylko pacjentki ośrodka i ich partnerzy, którzy mieszkają na terenie Katowic.

Warto rozważyć udział w szkole rodzenia, ponieważ tego rodzaju warsztaty stanowią cenną porcję wiedzy dla osób przygotowujących się do roli rodziców. Jak myślisz, którą katowicką szkołę rodzenia w Katowicach można polecić? Czekamy na Twoje propozycje w komentarzu.

2 komentarze

  1. Ryśka 27 marca, 2023 at 12:56 Odpowiedz

    No ja jestem z Chorzowa, ale chyba wybiorę właśnie jakąś szkołę rodzenia w Katowicach, bo mam tam rodziców. Te wymienione wydają sieinteresujące

  2. Anastazja R. 4 kwietnia, 2023 at 07:35 Odpowiedz

    Ja mogę polecić katowicką szkołę rodzenia Cud Narodzin. Bardzo dobrze przygotowani zostaliśmy razem z mężem do porodu i opieki nam maluchem. Polecam wszystkim koleżankom

dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *