Wychowanie i Rozwój

Popularne porady dla rodziców w sieci, jakie ciekawe, kuriozalne, a które praktyczne?

Praca na laptopie

Internet pełen jest porad dla rodziców. Niektóre wskazówki są całkiem praktyczne, dotyczą wychowywania dziecka, podróżowania z maluchem, karmienia niejadka itp. Jest jednak mnóstwo podpowiedzi dla rodziców, które wywołują śmiech, a nawet zażenowanie. Jakie są najbardziej kuriozalne porady parentingowe, a które warto zastosować w praktyce?

Kuriozalne porady dla rodziców

Będąc obecnym w internecie, np. prowadząc bloga lub konto na Instagramie, często można natknąć się na różne komentarze. Część z nich niestety nie ma nic wspólnego z praktycznymi wskazówkami, raczej mają one na celu skrytykowanie jakiegoś zachowania młodego rodzica. To z kolei przeradza się czasem w wymianę zdań, z której „rodzą się” kuriozalne wskazówki dawane nie tylko przez najlepsze matki na świecie, ale też osoby, które nigdy nie miały dzieci, za to wierzą w zabobony. Co takiego można usłyszeć, będąc rodzicem?

Na takie doskonałe rady najczęściej narażone są mamy. Na początku wskazówki dotyczą karmienia dziecka. Młode kobiety słyszą, że powinny pić mleko, żeby mieć więcej pokarmu, bawarkę, by mieć duży biust, że naturalny pokarm to nie jest pełnowartościowy posiłek dla dziecka, że trzeba podawać mu coś jeszcze.

Sporo jest też porad odnośnie ubioru dzieci. W takie dyskusje chętnie włączają się nawet obce osoby, które można spotkać na ulicy. Każdy wie lepiej, jak ubrać malucha. Częstym zarzutem jest to, że latem nie ma ubranej czapeczki, a powinien. To, że jest na dworze 30 stopni, nie jest przecież przeciwwskazaniem do dbania o główkę. Różne są też teorie dotyczące hartowania dziecka. W sieci znaleźć można całą listę czynności, które oczywiście trzeba wykonać, jeśli nasz maluch ma mieć właściwą odporność. Kuriozalne porady skupiają się także na szczepionkach i na czarnych scenariuszach co stanie się z dzieckiem, kiedy zdecydujesz się je zaszczepić.

Ciekawe i praktyczne porady parentingowe

Na szczęście w internecie nie brakuje też ciekawych i praktycznych porad. Niektórzy rodzice chętnie dzielą się swoimi patentami, to często bardziej wartościowe od książek, w których poznać można głównie teorię. Niektóre z porad zaskakują swoją oryginalnością, a bardzo przydają się w codziennym funkcjonowaniu.

Część wskazówek dotyczy zabawek. Jeśli chcemy je wyczyścić, wystarczy skorzystać ze zmywarki. Należy ustawić urządzenie na tryb delikatnego mycia. Kłopotliwe może być korzystanie z zabawek kąpielowych, które mają otwory, gdzie dostaje się woda. Jeśli nie zostaną one odpowiednio osuszone, wówczas stają się idealnym siedliskiem dla bakterii i grzybów. Jest na to jednak sposób. Wystarczy zakleić taki otwór klejem na gorąco, a problem sam się rozwiąże. A co zrobić, kiedy zabawka wydaje zbyt głośne dźwięki? Warto zakleić głośnik taśmą.

Wśród takich rodzicielskich wskazówek wymienia się ciekawy sposób na zachowanie wspomnień. Wielu rodziców często robi dzieciom zdjęcia, kręci filmiki, które potem mogą łatwo zniknąć podczas awarii czy kradzieży telefonu. W tym celu warto założyć maila, na który będziemy regularnie wysyłać nagrania i fotografie. Hasło i login można podarować dorastającemu już dziecku, np. na 18. urodziny.

1 komentarz

dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *